PC FAND - databáze pro každého
Cizojazyčné verze PC FANDu
Hlášení ... zpráva XXX chybí ve FAND.RES
Hlášky PC FANDu
Hlášení F10! věta byla změněna jiným programem, začneme znovu
Postup při hledání chyby
Trial verze síťového uživatelského runtime PC FANDu verze 4.2.
Převodník TXTnaRTF
Problémy s datumem u starších verzí PC FANDu (do verze 3.2) v roce 2001 !!!
PC FAND verze 4.2
ODBC
Hlášení F10! indexy NázevSouboru nekonzistentní xxx tisk článku

Fand - Technická podpora/ Ostatní 26.3.2003

Tato hláška znamená, že FAND zjistil chyby ve struktuře indexů. Číslo chyby nemá pro uživatele žádný význam, jde jen o bližší identifikaci poškození indexové stromové struktury pro případ, že by řešení příčin hlášky vedlo k hledání ve zdrojových kódech FANDu.

Varianty hlášky
Hláška se může vyskytovat s čísly 831, 833, 834, 835, 837. Jde vlastně o pořadové číslo hlášky v souboru FANDMSG.TXT, resp. FAND.RES

Poškození indexových souborů může vzniknout jakkoliv, dokonce nemusí jít ani o poškození souborů ale třeba o nějaký problém přepisu paměti (indexy se kešuji, ....). Chyba může být kdekoliv od nastavení systému, přes chybu FANDu až po nějaký problém v úloze(méně pravděpodobné).

Řešení:

  • Pokud je podezření na poškozené indexy, stačí je smazat. To znamená, že úloha musí být ukončena a potom můžeme smazat soubory s příponou.X00 (při standardní jmenné konvenci). Po novém spuštění úlohy se indexové soubory znovu automaticky vytvoří.
  • Použít obecný postup při alokaci chyby
  • Opravené chyby indexů: Úpravy verze 4.2
  • Opravené chyby indexů: Chyba duplicitních indexů

Odkazy: Hlášky PC FANDu

přidat komentář