Zaúčtování

<< Zobrazit obsah >>

Navigace:  »Žádné kapitoly před«

Zaúčtování

Kapitolu popisující výjimky najdete: Zaúčtování.

Parametry pro nastavení zaúčtování: Zaúčtování.

 

 

Příprava zaúčtování

Proces vygenerování zaúčtování sestává ze tří kroků - při každé změně při opakovaném generování zaúčtování nezapomeňte provést všechny tři kroky.

Zaúčtování vygenerujte až po zpracování mezd za dané období.

Výpočet mzdy

Před každým vygenerování zaúčtování nezapomeňte provést výpočet mezd.

Vygenerovat příkaz k úhradě

Zaúčtování ovlivňuje i vytvořený příkaz k úhradě. Před vygenerováním zaúčtování vždy vytvořte i příkaz k úhradě. Třeba si zaúčtování jen zkoušíte, pak tento vytvořený příkaz slouží jen jako příprava pro zaúčtování a nikam jej neodesíláte.

Vygenerovat zaúčtování za období

Vygenerujte zaúčtování mzdových složek v aktuálním období. Vytvoří se účetní zápisy pro zaúčtování předpisu mezd i účetní doklady pro úhradu mezd.

Změnou období lze vygenerovat zaúčtování i v uzavřených obdobích.

 

Vygenerované účetní zápisy si prohlédněte, v případě potřeby je můžete ručně upravit. Pokud jsou však v zaúčtování chyby, je nutné správně nastavit:

parametry zaúčtování,

případně výjimky ze zaúčtování,

nebo další nastavení, jako je AU v automatických operacích,

SU, AU pro hlavní/hospodářskou činnost v číselníku účtů organizace,

AU pro SU 337 v číselníku zdravotních pojišťoven.

Předpis

Pokud je zaúčtování v pořádku, můžete je vytisknout a pomocí tlačítka Export do účetnictví exportovat do účetnictví. V účetnictví vznikne doklad v daném účetním období.

Úhrada

Na záložce Doklady jsou vidět jednotlivé doklady - po kliknutí na Detail si můžete prohlédnout zaúčtování vybraného dokladu. Pokud pomocí tlačítka Export do účetnictví exportujete tyto doklady do účetnictví, vzniknou v daném období vnitřní výdajové doklady s přípravou zaúčtování platby a budou čekat na spárování v Bance. Po jejich spárování/úhradě v Bance dojde k zaúčtování úhrady.

Na záložce zaúčtování je vidět zaúčtování všech dokladů za dané období "na jedné hromadě". Pohled na této záložce je vhodnější pro případné vyhledávání - nemusíte každý doklad rozklikávat do detailu.