ALIS

Software pro veřejnou správu

Vzdálená pomoc
7. 12. 2020

Modul Majetek - jak úspěšně importovat pozemky ve formátu VFK

Základní předpoklad pro úspěšný import pozemků ve formátu VFK (výměnný formát katastru) do programu KEO4 Majetek je správně vyplněná žádost o výdej dat z katastru nemovitostí.

Vzor žádosti o výdej dat z katastru nemovitostí najdete v dokumentaci, kterou vyvoláte stisknutím klávesy F1 přímo z modulu KEO4 Majetek, v kapitole Oceňování pozemků.

Vzor najdete na této adrese.

Při vyplňování žádosti věnujte zvýšenou pozornost zejména červeně zvýrazněným zatržítkům:
Prvotní výdej dat, Nemovitosti, Bonitní díly parcel, Vlastnictví, Jiné právní vztahy, Řízení.

Staly se i případy, že žádost byla vyplněná správně, ale katastrální úřad požadovanou skupinu do VFK nedopatřením nezahrnul. Import neúplného VFK nedoběhne do konce a objeví se chybové hlášení:

Jak ověřit přímo v souboru VFK, zda obsahuje správné údaje?

Tohle bude spíš pro odborníky a pokud si s postupem neporadíte, kontaktujte nás.

Pokud se vám nepodaří VFK importovat, rozbalte ho, otevřete, a podívejte se na řádek č. 5 SKUPINA, zda obsahuje výše zmíněné povinné údaje. Na žlutě zvýrazněném řádku jsou uvedeny zkratkami:
NEMO, BDPA, VLST, JPVZ a RIZE.
Na obrázku níže chybí skupina RIZE, proto import takového VFK nebude dokončen.

V případě, že žádost o výdej dat z katastru nemovitostí nebyla správně vyplněná, je třeba podat ji znovu. Doporučujeme využít náš vzor.

Pokud tiskopis byl vyplněn správně a přesto na řádku č. 5 nejsou všechny povinné skupiny, reklamujte zaslané VFK u svého katastrálního úřadu.