ALIS

Software pro veřejnou správu

Vzdálená pomoc
31. 3. 2021

KEO4 1.8.10 – Příjmové agendy

 • Nově je možné v Příjmových agendách připravit příkaz k úhradě a pomocí homebankingu ho odeslat do banky.
  Příkazy k úhradě můžete vytvářet v nabídce Příkazy k úhradě / Nový. Vyberete období splatnosti a typ příjmů a nabídnou se zaúčtované neuhrazené přeplatky.
  Pokud není u poplatníka / plátce předpisu vyplněno číslo účtu, vyplňte ho v detailu poplatníka / plátce na záložce ostatní (lze i proklikem přímo při vytváření příkazu k úhradě: tlačítko Detail, tlačítko s lupičkou vedle poplatníka / plátce, rozkliknout část „Adresy, kontakty a ostatní“ a záložka Ostatní).
  Po vytvoření příkazu k úhradě stiskněte tlačítko Homebanking.
  Podrobný návod najdete v dokumentaci.
 • Při vytváření nového vyúčtování jsme na formulář, kde se vyplňuje období vyúčtování od – do, přidali (ve formuláři dole) možnost vybrat, jak budou do vyúčtování zahrnuty zálohy: buď jako dosud „dle data splatnosti zálohy od - do“ nebo nově dle „data úhrady zálohy od - do“.
 • Upravili jsme formulář Parametry / Základní - pro větší přehlednost jsme parametry uspořádali do samostatných záložek.
 • Parametry / Základní - na záložce „Tisk“ lze nově nastavit variantu „Oboustranný tisk“. Tento parametr ovlivní tisky:  Vyúčtování, Faktury, Neuhrazené předpisy poplatníka, Předpisy plateb, Výzvy k ohlášení poplatkové povinnosti, Dobropisy, Dobropisy vyúčtování, Potvrzení o zaplacení, Platební výměry, Hromadné předpisné seznamy, Upomínky, Výzvy a dokumenty exekuce a Potvrzení o zaplacení.
  Jak to funguje v případě oboustranného tisku: program zajistí, aby každé další vyúčtování začínalo na sudé stránce. Tj. aby nemohlo dojít k situaci, kdy na jednom listě bude na jedné straně konec prvního a na druhé začátek následujícího vyúčtování.
  Při nastavení "oboustranný tisk", zkontrolujte, zda máte i na své tiskárně pro tisk nastaveno "oboustranný tisk".
 • Vymáhání / Upomínky / Nový – v průvodci dole je nová volba „Sloučit za – Poplatník / Plátce“. Když nastavíte sloučení za plátce, tak se do jedné upomínky sloučí označené předpisy se stejným plátcem a vystaví ji na jeho jméno – je-li u vybraných předpisů plátce uveden.
 • Poplatníci - přidali jsme akci Akce / Porovnat ztotožněné poplatníky s ROB, která zobrazí ty ztotožněné poplatníky, u kterých je nějaký rozdíl proti údajům v ROB a zobrazí pouze ty údaje, ve kterých je rozdíl mezi evidencí poplatníků a údaji v ROB.
 • Na formulář exekuce jsme přidali ikonu pro datovou schránku. Klikněte a vyhledejte / ověřte datovou schránku poplatníka v ISDS.