Obecní e-noviny na webu: 12/2020

12 / 2020

16. 12. 2020

Obecní e-noviny

Internetový zpravodaj pro uživatele IS KEO (-X, -W, 4)


vydává ALIS spol. s r.o., Mariánská 538, Česká Lípa, alis@alis.cz

Tento zpravodaj dostávají pouze uživatelé produktů společnosti ALIS. Pokud nechcete dostávat tento zpravodaj, sdělte nám to, prosím, na adresu alis@alis.cz.

Vážení zákazníci,

naše letošní poděkování za další rok vzájemné spolupráce je slavnostnější, protože ALIS dne 17. 12. 2020 oslaví své 30. narozeniny. Jsme rádi, že jubilejní rok nás zastihl v dobré hospodářské kondici a věříme, že i v dalších letech bude na naše programy a související služby spolehnutí. Těšíme se na další spolupráci s vámi.

Protože nám letos díky nouzovému stavu odpadla obě pracovní setkání s obchodními partnery i společná firemní akce, rozhodli jsme se alespoň zavzpomínat na to, jak jsme před 10 lety oslavili firemní dvacetiny. Na zkrácený sestřih z akce se můžete v případě zájmu podívat.

Tradiční „velká“ školení uživatelů, která jsme léta pořádali na přelomech roků v řadě měst po celé republice, jsme byli nouzovým stavem donuceni přesunout na internet. Problematiku Mezd jsme vypsali na 4 lednové termíny a ostatní Ekonomiku dokonce na 6 termínů. První termín dne 7. 1. je již v podstatě obsazen.

Naše novoročenka je tradičně na konci zpravodaje.

Nikdy v minulosti neznělo přání pevného zdraví tak upřímně, jako letos. Ať vám dobře slouží. Pohodově si užijte vánoční svátky a v roce 2021 ať se vám dobře daří.

Ing. Oldřich Gabriel

ŠKOLENÍ

Tradiční školení uživatelů 2021

Zveme vás na tradiční školení uživatelů informačního systému KEO k roční uzávěrce a novinkám. Školení letos proběhnou ve formě webináře (on-line přes internet):
...celý článek.

Jitka Samková

.. nahoru.

KEO4

KEO4 Účetnictví - novinky

 • Kontrolní hlášení – nyní se při vytváření kontrolního hlášení vytvoří i daňové přiznání pro kontrolu. Tuto novinku ocení především čtvrtletní plátci DPH: v detailu kontrolního hlášení najdete nově „Daňové přiznání pro kontrolu“.
 • Valutová pokladna – u tisku pokladních dokladů jsme upravili zobrazování cizích měn.
 • Likvidační lístek – když má úhrada dokladu (pokladna nebo banka) opravný doklad, tak se nyní v tisku likvidačního lístku dokladu tiskne sekce „Opravný doklad“.

 • ...celý článek.

Viktor Samek

.. nahoru.

KEO4 Příjmové agendy - novinky

 • Nově údaj Plátce již nebude odkazovat na subjekty v Adresáři KEO4, ale nově plátce uvedeného u povinnosti či předpisu najdete v evidenci poplatníků přímo v Příjmových agendách.
 • Tištěná vyúčtování, faktury či opravné doklady lze po ukončení tisku uložit a zobrazit v detailu daného předpisu v záložce „Dokumenty“. Uloženému dokumentu můžete přidělit číslo jednací a odeslat ho do Spisové služby.
 • Dokumenty tištěné v nabídce Poplatníci / Tisk jako Neuhrazené předpisy poplatníka, Předpisy plateb, … můžete po ukončení tisku uložit a přehled všech takto uložených dokumentů si zobrazit v nabídce Poplatníci v záložce „Dokumenty“ nebo v detailu karty poplatníka.

 • ...celý článek.

Ing. Kamila Grosmut

.. nahoru.

KEO4 Mzdy

 • Provedli jsme první vnitřní úpravy programu v souvislosti s novými pravidly pro vznik nároku a čerpání dovolené od roku 2021. Tyto zatím nemají na zpracování mezd vliv a projeví se až v období zpracování 2021.
 • Ošetřili jsme některé sestavy (M310 Podklad pro zaúčtování předpisu mezd, M906 Mzdové náklady dle pracovních vztahů a M906V Mzdové náklady za VPP) v souvislosti s načítáním náhrady za karanténu.
 • Rozšířili jsme okruh mzdových složek, na které je možno pořídit výjimku v zaúčtování o MS 5700 Soukromá překážka v práci (která vzniká např. v případě návštěvy lékaře).

Ing. Martina Gembecová

.. nahoru.

KEO4 Spisová služba - novinky

 • Přidali jsme nový způsob vyřízení dokumentu – vyřízení „Záznamem na dokumentu“. V rámci vyřízení dokumentu je možné přidat záznam buď ve formě poznámky, nebo přiloženého souboru.
 • V nabídce Komponenty v modulu Referent je k dispozici nový sloupeček Spisová značka, aby se daly vyfiltrovat všechny komponenty ke konkrétnímu spisu.
 • Do modulu Úřední deska jsme doplnili možnost využití čítače pro jednotlivá vyvěšení. Stačí doplnit v parametrech úřední desky masku čísla vyvěšení a nová vyvěšení již budou tato čísla obsahovat. Číslo vyvěšení se následně zobrazuje i v poznámce vyvěšení. Pro starší vyvěšení lze doplnit ručně nebo přes tlačítko „Přidělit číslo“.

Ing. Lucie Hlaváčková

.. nahoru.

KEO4 Evidence obyvatel - novinky

 • Přidali jsme informační panel "Statistika", který zobrazuje nejdůležitější statistická data o obyvatelích k aktuálnímu datu. Panel lze v rámci pracovní plochy přesouvat (po "uchopení myší" v záhlaví) či úplně uzavřít.
 • Ošetřili jsme notifikace v souvislosti se situací, kdy je obyvateli zrušen údaj o místu trvalého pobytu a je mu úředně přidělena adresa ohlašovny. Pokud tato změna v notifikacích dorazí, správně se nastaví typ pobytu u daného obyvatele i správný typ změny (v případě, že je evidence ručních změn nastavena).
 • Ve filtru nad seznamem obyvatel je nyní možné filtrovat dle dosaženého věku v určitém období stejně, jak je tomu u sestavy EO003 Přehled obyvatel.

Ing. Martina Gembecová

.. nahoru.

KEO4 Vidimace - novinky

 • Číselníky / knihy – při založení nové knihy jsme přidali kontrolu na vyplnění údajů "Provedeno v" a "Dle ověřovací knihy" – tyto údaje jsou do šablon štítků povinné.

Kamila Prázová

.. nahoru.

Modul Majetek - jak úspěšně importovat pozemky ve formátu VFK

Základní předpoklad pro úspěšný import pozemků ve formátu VFK (výměnný formát katastru) do programu KEO4 Majetek je správně vyplněná žádost o výdej dat z katastru nemovitostí.

...celý článek.

Lenka Knápková

.. nahoru.

OSTATNÍ

Jak jsme slavili dvacetiny

Bohužel čas strašně letí a 10 let uteklo jako voda. Protože stávající nouzový stav jakýmkoliv oslavám nepřeje, chceme sobě i vám alespoň takto připomenout, jak jsme se pobavili v roce 2010 (mnohdy i na „vlastní účet“).

Ve zkráceném záznamu (pokud se podíváte) uvidíte, jak vypadali ALISáci a vaši regionální obchodní partneři před 10 lety, ohlédnete se spolu s námi do historie firmy, shlédnete (někde v čase 32:20) unikátní dokument o slastech a strastech terénní práce obchodníků, vytrpíte si drzost amatérského alisáckého hudebního tělesa, …

Prosíme, abyste vše, co uvidíte, brali s humorem a potřebným nadhledem – stejně tak, jako jsme akci pojali my.

Záznam bude patrně dostupný jen po omezenou dobu. Sami jsme zvědavi, kolik z vás se na něj podívá. Snad jen malé doporučení – nesledujte nalačno.

Zde je odkaz – příjemnou zábavu.

Ing. Oldřich Gabriel

.. nahoru.

Vtipy na prosinec

 

Před silvestrovskou půlnocí ve smršti blahopřejných esemesek:
Od X pro Y:
„Šťastný nový rok – všechno nejlepší.“
Y netuší od koho zpráva je, nicméně rozjařeně odpovídá:
„Díky, i když nevím komu, tak v novém roce ti přeju hodně dobrého chlastu a kvalitního sexu.“
Od X pro Y:
„Paní učitelko, to jsem psala já – Anička Nováková z 3. B“

 

Značně podnapilý chlapík se vrací ze silvestrovské zábavy. Ptá se kolemjdoucího:
„Prosím vás, jak se dostanu na nádraží?”
„Musíte jít pořád rovně...”
„A sakra! Tak to se asi dneska na to nádraží nedostanu!”

 

Novoročenka