ALIS

Software pro veřejnou správu

Vzdálená pomoc

Windows 7

Stejně jako v předchozích systémech, pod 64-bit variantou Windows 7 přímo DOS aplikace provozovat nelze. Lze však využít podpůrné programy (emulátory operačního systému MS-DOS). Dostupné varianty:

DosBox- (pro OS Windows - Starter, Home, Premium) - bezplatná varianta emulátoru - nepodporuje síťové aplikace.


Windows Virtual PC - (pro OS Windows verze Professional, Enterprise, Ultimate) - návod.

VMwarePlayer- bezplatná verze virtuálního stroje umožňuje nainstalovat libovolný operační systém, tzn. i 32 bit Windows XP. Nutné je však mít licenci pro instalovaný operační systém.

VirtualBox- tato bezplatná verze virtuálního stroje od firmy Oracle funguje v podstatě stejně jako VMwarePlayer - též je nutno mít licenci pro instalovaný operační systém.

Doporučení

Provozování FANDovských aplikací v celoobrazovkovém režimu je nevhodné (v některých případech i nemožné). Doporučujeme nastavit práci v maximálním možném okně.

Problém při používání true typových písem

Chyba operačního systému při vracení kódové stránky 852 v případě používání true typových písem (u rastrových nenastává). K její "ztrátě" dochází v okamžiku návratu řízení po vykonání jakéhokoli příkazu v konzoli (exec při volání externích exe, com nebo bat příkazů). O opravu chybu jsme požádali firmu Microsoft. Přes příslib snahy o vyřešení problému jsme přistoupili k vlastnímu řešení, kterým je vytvořená true-typová sada písma s názvem Alis FAND. Toto písmo je včetně písmen slovenské abecedy, a proto jej mohou využít i uživatelé ze sloveskými Windows 7.

Občasné zamrzání aplikace pod Vista nebo W7

na PC z vícejádrovými procesory. Nápravou může být vynutit si zpracováni zvolenou CPU.

start /affinity 1 NázevDávky.bat

Více v nápovědě příkazové řádky Windows Vista a Windows 7: start /? Lze nastavit i prioritu atp..
Zdroj:http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/start-an-application-assigned-to-a-specific-cpu-in-windows-vista/
 

Chcete-li použít Alis Fand,  nespouštějte FAND.EXE přímo: Windows 7 poznají DOSovský program a vytvoří zástupce DOSovského programu, který volbu fontu nenabízí. Napište pro FAND spouštěcí *.BAT a na něj vytvořte zástupce ("ikonu")  na ploše.